МОЗ впроваджує міжнародну класифікацію первинної медичної допомоги

Для створення пацієнтоорієнтованої системи охорони здоров'я затверджений відповідний наказ Міністерством охорони здоров'я. Для терапевтів, педіатрі та сімейних лікарів буде введена міжнародна класифікація первинної медичної допомоги (ІСРС-2 ). Тепер буде змога електронного ведення не тільки кожного звернення пацієнтів до лікарів, а й ведення медичних запасів.

ІСРС — це дуже розповсюджена класифікація розроблена у 1987 році організацією WONCA (Всесвітня організація сімейних лікарів), котрою користуються в багатьох країнах світу. У 2016 році було введено оновлення і на сьогодні користуються другим виданням ІСРС-2. Для наших українських лікарів ІСРС-2 це змога підлаштовуватись під потреби пацієнтів, а не під зручність обробки та формування статистики та дасть змогу лікарям не витрачати багато часу на паперову роботу та статистику. Окрім цього планується в 2018 році запустити навчальний онлайн тренажер для лікарів, а також інтеграція медичних матеріалів на після- та додипломному рівні.