Екстрена медична допомога потребує вдосконалення

В деяких областях України відбувалась незалежна оцінка якості надання екстреної медичної допомоги. За роботою протягом трьох діб спостерігали волонтери. Було обрано 26 населених пунктів, де кількість жителів перевищувала 10 000. Спостерігачі разом з бригадами швидкої допомоги виїжджали на виклики, котрі були пов'язані з серцево-судинними та легеневими захворюваннями, травмами та втратою свідомості.

• Результати узагальнених даних були таким:
  • Швидка допомога прибуває на виклик в середньому за 8,5 хвилин.
  • Перебуває на місці виклику в середньому 17 хвилин.
  • Доставляють хворого до лікарні в середньому за 10 хвилин.
  • Більше, як половину хворих транспортують до лікарні.
  • На місці виклику використовують препарати та ліки, котрі не є ефективними та доцільними в даному випадку. Для прикладу, препарат котрий часто використовують при болю в грудях — магнезія не є ефективним, що було доведено неодноразово науковцями.

На даний час екстрена медична допомога потребує вдосконалення, зокрема навчання та підвищення кваліфікації працівників, а також створення відділень екстреної медичної допомоги у лікарнях.