Електронний реєстр “лікарняних” в Україні

28 листопада урядом було ухвалено рішення щодо “Електронного реєстрування листків непрацездатності”, положення повинні сформувати періодом до 1 лютого. Все це зроблено для того, щоб вже в 2019 році “паперові” листки непрацездатності повністю замінили електронні. Міністерством охорони здоров'я створена спеціальна робоча група, котра займатиметься даними питаннями.

Хворий і надалі отримуватиме “лікарняний” в сімейного лікаря, але по спрощеній та осучасненій системі, котра буде зручною як для хворого, так і для лікаря. Пацієнту не треба буде витрачати свій час для бігання по кабінетах та вистоювання в чергах для необхідної печатки. А лікар, в свою чергу, замість паперової роботи зможе зосередитись саме на здоров'ю пацієнта.

Базою для електронної реєстрації листків стане Реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування. Щороку “лікарняний” отримують близько 5.5 мільйонів людей.