Що робити, якщо вкусив кліщ?

Якщо Вас укусив кліщ, не потрібно впадати в паніку, навіть якщо це інфекційний кліщ, то існують відповідні методи, котрі допоможуть уникнути проблем. Головне зробити все правильно. Є велика кількість захворювань, котрі передаються при укусі кліщів, але найпоширеніші серед них це хвороба Лайма та енцефаліт. Як правильно одягатись, щоб уникнути укус кліща ми писали в попередній статті, але що ж робити, коли він вже вкусив?

Звернутись якомога швидше до медпрацівників, так як вони правильно витягнуть кліща. Якщо ж такої можливості немає, то потрібно зробити це самостійно, але так, щоб голова кліща не залишилась в тілі:

  1. Існують спеціальні пристосування для видалення кліщів, тому їх можна заздалегідь придбати в аптеці.
  2. Також можна витягти кліща з допомогою пінцету, візьміть кліща якомога ближче до голови та акуратно обертайте його навколо своєї осі.
  3. Після видалення кліща необхідно обробити рану спиртом чи йодом.
  4. Збережіть кліща для аналізу на зараженість кліщовими інфекціями (кліщовий енцефаліт, кліщовий бореліоз (хвороба Лайма) чи ін.).
  5. Якщо в кліщі знайшли інфекцію, то лікар призначить профілактичний курс антибіотиків (а при ймовірності кліщового енцефаліту - протиенцефалітний імуноглобулін).

 

5

Оцінок: 1 (середня 5 з 5)