З квітня українці самі обиратимуть сімейних лікарів

У закладах, котрі підключені та користуються електронною системою охорони здоров'я, українці з квітня зможуть самостійно обирати терапевтів, сімейних лікарів та педіатрів. Для цього необхідно підписати декларацію з лікарем. Це робиться для підтвердження, що Ви хочете обслуговуватись саме в цього лікаря і оплачувати за це держава буде саме цьому медичному закладу. Але це зовсім не означає, що декларація укладається назавжди, в будь-який час Ви можете змінити лікаря, при чому попередню декларацію скасовувати немає необхідності, так як в системі все зміниться автоматично.

Не потрібно прив'язуватись до місця проживання та прописки, можна обирати лікаря в будь-якому регіоні України. Відмовити Вам можуть тільки у випадку, якщо лікар набрав максимально рекомендовану кількість пацієнтів. Для терапевта — це 2000 пацієнтів, для сімейного лікаря — 1800, для педіатра — 900. У сільській місцевості ці цифри дещо інші, для прикладу, якщо в селі проживає 2500 людей, то всі зможуть підписати декларацію з лікарем.